آبسردکن

مقایسه آبسردکن های قدیمی با آنی : آبسردکن ها یکی از لوازم ضروری در امکان عمومی , ادارات و … می باشد .در این مقاله سعی بر معرفی آبسردکن های جدید داریم.

مقایسه آبسردکن های قدیمی با آنی

اتلاف انرژی : در نمونه های قدیمی لوله های خنک کننده بدون عایق و در تماس مستقیم با هوای اطراف می باشد.که این امر باعث اتلاف انرژی می شود. اما در دستگاه های جدید با استفاده از سیستم ذخیره انرژی و انتقال اواپراتور به داخل مخزن و احاطه شدن آن با سیال این مشکل برطرف شده است.

بهداشت آب : مخزن آبسردکن های قدیمی بهترین مکان برای رشد انواع میکروب ها می باشد و باعث بیماری انگل و آلودگی آب می شود.اما در آبسردکن های آنی با سیستم لوله کشی شهری که دارد آب به صورت لحظه ای خنک می شود و با حذف منبع این آلودگی ها به وجود نمی آید.

میزان حجم تولیدی آب خنک : در آبسردکن ها ی قدیمی به خاطر وجود مخزن میزان آب تولیدی خنک برای دستگاه تعریف شده است .با خروج مقداری آب از مخزن , آب گرم شهری جایگزین میزان مصرف شده می شود و این آب با آب خنک باقی مانده مخلوط می شود و برای سرد شدن مجدد کل آب باید زمانی را منتظر بمانیم .به همین علت در آبسردکن های قدیمی فقط نفرات اول آب خنک می نوشند اما در آبسردکن های آنی محدودیتی برای میزان تولید آب خنک وجود ندارد و شما به طور پیوسته می توانید آب خنک بنوشید.

لوله کشی و شیر آب : در آبسردکن های نمونه قدیمی به علت وجود مخزن و میزان فشار آب قابلیت نصب چندین شیرآب گذاشت و محدودیت برای نصب آن وجود دارد. اما در آبسردکن های آنی مخزن نداریم و فشار آب خروجی تقریبا با فشار آب ورودی برابر است .

چه تفاوت هایی بین مدل های آبسردکن وجود دارد

آبسردکن ها جایگاه ویژه ایی بین مردم برای خود ایجاد کرده اند که گویی محصولی جدایی ناپذیر شده است . این لوازم برقی یکی از مهم ترین لوازم مورد نیاز دفتر کار , اداره و یا هر ارگان دیگری می باشد. به وسیله این دستگاه آب سرد و گوارا در به طور آنی تهیه می کنیم . این دستگاه دارای نمونه های متفاوتی هستند که در زمان های گذشته فقط تولید آب خنک می کردند اما امروزه آب گرم و یا ولرم هم تولید می کنند

به وسیله دستگاه آبسردکن ما در هر زمانی که احتیاج به آب سرد و یا گرم داشته باشیم می توانیم تهیه کنیم . این دستگاه ها برای هر محیطی بسیار ضروری می باشد.

صنعت شرق تامین کننده انواع دستگاه آبسردکن می باشد که برای مشاهده نمونه های دیگر به لینک زیر مراجعه کنید.

  • آبسردکن ایستکول
  • آبسردکن مخزن مخفی ایستکول

دستگاه های آبسردکن به دو دسته تقسیم می شوند که در نمونه اول به طور مستقیم به آب لوله کشی شهری متصل است و نیازی نیست که منبع تغذیه داشته باشد و آب مورد نیاز خود را به طور مستقیم تامین می کند این دستگاه ها فقط قابیلت خنک کردن آب را دارند و در بیمارستان ها و مدارس مورد استفاده قرار می گیرند.

آبسردکن ها گزینه مناسبی برای افرادی هست که آب لوله کشی را دوست ندارند و یا به تصفیه و پاکی آب اطمینان کامل ندارند.

اما در نمونه مخزنی , یک منبع آب برای دستگاه در نظر گرفته شده است که با مصرف آب منبع تخلیه می شود و مجددا باید آن را از آب پر کرد و در جای خود قرار دهیم.

در حالت کلی آبسردکن ها به دسته ایستاده , رومیزی و بدون مخزن تقسیم می شوند.

آبسردکن ایستاده : این آبسردکن در دسته پرفروش ترین محصولات می باشد و به وفور در بازار وجود دارد .این آبسردکن به صورت عمودی روی زمین قرار می گیرد و مخزن آب در قسمت بالایی آن قرار دارد , تعداد دو شیر خروجی برای آب تعبیه شده است که یکی برای آب سرد و دومی برای آب جوش می باشد.|چه تفاوت هایی بین مدل های آبسردکن وجود دارد

این نمونه از محصول در مدل های مختلفی طراحی و به بازار عرضه می شود ولی اندازه آنها کاملا یکسان است. در بعضی از نمونه ها تولیدگان در قسمت پایینی دستگاه یک محفظه طراحی کرده اند که از آن برای خنک نگهداشتن نوشیدنی ها می توان استفاده کرد.این دستگاه نسبت به بقیه مدل ها بسیار ارزان تر می باشد و هر کس می تواند به راحتی آن را تهیه کرد.

آبسردکن رومیزی : این نمونه از دستگاه های آبسردکن برای خانواده های کم جمعیت است که فضای کافی برای گذاشتن آبسردکن های ایستاده را ندارند. این دستگاه آبسردکنهم دارای دو شیرآب مجزا می باشد یکی برای آب سرد و دیگری برای آب گرم  ولی دراین دستگاه دیگر محفظه ای وجود ندارد.این نونه از دستگاه دارای مدل های متفاوتی طراحی شده و با بازار عرضه شده است.

آبسردکن های بدون مخزن

این نمونه از دستگاه های آبسردکن بیشتر برای مدارس , دانشگاه ها و بیمارستان ها و … مورد استفاده قرارمی گیرد. این نمونه از آبسردکن ها به دو دسته تقسیم می شوند یکی به طور مستقیم به آب لوله کشی متصل می شود و دارای دو شیر مجزا برای آب گرم و سرد دارد و در نمونه بعدی که قدیمی می باشد تنها آب سرد را ولید می کندو شیری برای خروج آب گرم وجود ندارد و شیر آن مانند فواره می باشد.

اندازه این محصول با توجه به کارخانه تولیدی می باشد و از نمونه ای دیگر در بازار گران تر است . از آنجایی که این مدل نیازی به تعویض مرتب دبه آن نمی باشد و دارای صرفه اقتصادی می باشد به همین دلیل بسیاری از مدارس , بیمارستان ها و برخی از فرودگاه ها و اماکن عمومی ترجیح می دهند از این محصول استفاده کنند.|چه تفاوت هایی بین مدل های آبسردکن وجود دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *