بعد از گم شدن تلفن همراهتان حتما این کارها را انجام دهید

قبل از اين‌که تلفن‌تان گم شود

خبر خوب اينکه اگر هنوز تلفن‌تان را گم نکرده‌ايد، مي‌توانيد چند قدم ساده برداريد تا در صورت گم شدن آن، آسيب به حداقل برسد. مهم‌ترين اين اقدامات فعال کردن Android Device Manager يا Find My iPhone، بسته به شرکت سازنده موبايل‌تان است.

تلفن‌تان را محل‌يابي، قفل و پاک کنيد

شما مي‌توانيد از طريق وب و يا از يک دستگاه ديگر به آساني به Android Device Manager و Find My iPhone دسترسي داشته باشيد. اين اپ‌ها در چند نسخه اخيرِ اين سيستم‌عامل‌ها پيشرفت‌هاي بسياري کرده‌اند و حالا استفاده از آن‌ها خيلي بي دردسر است. هردو اپ به شما امکان مي‌دهند تا از راه دور تلفن‌تان را قفل و يا پاک کنيد و دسترسي به اپ‌هاي‌تان را مسدود کنيد.

اين‌که در واقع بخواهيد برويد و تلفن‌تان را پيدا کنيد بستگي به خودتان دارد. اگر به نظر مي‌رسد که تلفن‌تان در يک فروشگاه گم شده، پس ارزش امتحان را دارد اما اگر دست کسي افتاده و در نقشه درحال حرکت است ما پيشنهاد نمي‌کنيم که سعي کنيد با آن فرد روبرو شويد. داستان هرچه که باشد، مراقب باشيد و جوانب احتياط را در نظر بگيريد.

اگر اين سرويس‌ها را فعال نکرده باشيد و تلفن‌تان گم شده باشد آن وقت کارتان خيلي سخت مي‌شود. پين کد و قفل اثر انگشت احتمالا براي امن نگه داشتن داده‌هايتان کافي هستند اما محل‌يابي گوشي دردسر دارد. اگر تاريخچه موقعيت مکاني را در نقشه گوگل تنظيم کرده باشيد مي‌توانيد تايم لاين‌تان را چک کنيد اما اين هم راه حل اساسي‌ نيست.

يکي از اولين کارهايتان بايد اين باشد که با اپراتور موبايل‌تان تماس بگيريد. آن‌ها مي‌توانند خط شما را مسدود کرده و اطمينان حاصل کنند که کسي با حساب شما تماس بين‌المللي برقرار نکند. همانطور که قبلا هم اشاره کرديم، اگر تلفن‌تان به سرقت رفته بايد يک شکايت پليسي نيز تنظيم کنيد.

از حساب‌هاي کاربري‌تان محافظت کنيد

اگر اپ رهگير دستگاه را تنظيم نکرده‌ايد و تلفن‌تان با هيچ نوع سد دفاعي‌ محافظت نشده است، در اسرع وقت بايد اطمينان حاصل کنيد که حساب‌هاي کاربري و سرويس‌هاي‌ شما در امان هستند. در حقيقت حتي اگر دستگاه‌تان را از راه دور قفل و پاک کرده‌ايد باز هم بد نيست که اين کار انجام دهيد. بيشتر اپ‌هاي معروف مثل فيسبوک، جي‌ميل، توئيتر و غيره. به شما امکان مي‌دهند تا فعاليت‌هاي در حال وقوع را رصد کنيد و از طريق وب و از راه دور حساب را از سيستم خارج کنيد.

اين اعمال فرد غريبه را از تلفن شما دور نمي‌کند اما به اين معناست که او مجبور مي‌شود براي دسترسي به آن سرويس‌ها مجددا رمز عبور وارد کند. اگر مي‌توانيد از طريق وب به حساب‌هايي که در تلفن‌تان استفاده مي‌کنيد دسترسي داشته باشيد، درخواهيد يافت که اکثر آن‌ها شامل چنين قابليتي مي‌شوند.

براي آن دسته از سرويس‌هايي که از چنين قابليتي پشتيباني نمي‌کنند، شما بازهم مي‌توانيد رمزعبور را با رفتن به حسابتان از طريف يک کامپيوتر و يا دستگاه موبايل ديگر تغيير دهيد که تاثيري يکسان دارد. اگر بر روي اکانتتان تائيد دو مرحله‌اي تنظيم کرده باشيد ، بايد از شيوه احراز هويت پشتيبان استفاده کنيد. اين پشتيبان عموما يک کد است که در هنگام ايجاد دسترسي دو مرحله‌اي در اختيارتان قرار مي‌گيرد.

یک دیدگاه برای “بعد از گم شدن تلفن همراهتان حتما این کارها را انجام دهید

  • خرداد ۲۵, ۱۳۹۵ at ۱۰:۰۷ ب.ظ
    لینک این دیدگاه

    من گوشیم رو یک بار گم کردم و توی اینترنت با همیاب ۲۴ اشنا شدم خوشبختانه شماره سریالش رو داشتم و با وارد کرد و ثبت کردنش تونستم گوشیم رو پیدا کنم این سایتش بود http://www.hamyab24.com

    پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *