کدام microSD مناسب گوشی شماست؟

کارت‌های microSD براساس سرعت و ظرفیت دسته‌بندی می‌شوند که هرچه سرعت و ظرفیت بالاتری داشته باشند، گران‌ترند.

کارت‌های (SD (Secure Digital تا ۲ گیگابایت، کارت‌های (SDHC (SD High Capacity تا ۶۴ گیگابایت و کارت‌های (SDXC (SD Extended Capacity تا ۲ ترابایت می‌توانند ظرفیت داشته باشند. این‌ کارت‌ها همچنین براساس سرعت در ۶ کلاس مختلف قرار می‌گیرند که کلاس ۲، ۴، ۶، ۱۰، UHS 1 و USH 3 نام دارند. در جدول زیر می‌توانید تفاوت این کلاس‌ها را مشاهده کنید.

اما برای انتخاب یک کارت میکرو اس‌دی با سرعت و ظرفیت مناسب نخست باید حداکثر ظرفیت کارت حافظه‌ای را بفهمید که گوشی شما از آن پشتیبانی می‌کند. برای این کار به صفحه گوشی خود در سایت ما بروید و در بخش مشخصات حافظه آن را بیابید.

معمولا اگر از گوشی‌تان زیاد استفاده نمی‌کنید و چندان به دنبال ذخیره فیلم و موسیقی روی آن نیستید، کارت‌هایی با ظرفیت ۸ یا ۱۶ گیگابایت برای شما مناسب‌اند. اما اگر عادت به گوش دادن موسیقی، دیدن فیلم و ذخیره کردن عکس در گوشی خود دارید، باید در پی خرید کارت‌هایی با ظرفیت‌ بالاتر از ۱۶ گیگابایت باشید.

کاربرانی که عادت دارند تعداد زیادی اپلیکیشن روی گوشی خود نصب کنند بهتر است از کارت‌های Class 10 استفاده کنند. ولی اگر از گوشی‌تان بیشتر برای فیلم‌برداری HD و Full HD استفاده می‌کنید، کارت‌های Class 4 و Class 6 نیز کار شما را راه می‌اندازند.

پیشنهاد می‌کنیم کارت‌های Class 2 را، به‌علت سرعت کمی که دارند، خریداری نکنید و همچنین از خرید محصولات برندهای بی‌کیفیت خودداری کنید، چون علاوه بر سرعت پایین خواندن و نوشتن، ممکن است خیلی زود خراب شوند و اطلاعات روی آنها از دست برود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *