کلید های میانبر جادویی اندروید

رد کردن تماس هاي ناخواسته

اگر در جايي هستيد که يا به تماس علاقه اي نداريد و يا نمي توانيد به تلفن پاسخ دهيد، از طرفي هم نمي خواهيد شخص ناراحت شود، مي توانيد به جاي انتظار کشيدن براي اتمام زنگ خوردن، مي توانيد دکمه کم کردن صدا را فشار داده و صداي آن را موت کنيد. (در برخي تلفن ها نيز دکمه پاور اين کار را انجام مي دهد – گاهي هم باعث رد تماس مي شود دقت کنيد!)

چاپ کردن لايو صفحه نمايش

اين را که خب همه مي دانيم، اما براي افرادي که ممکن است يا ندانند و يا آن را فراموش کرده باشند، با اسکرين شات گرفتن مي توانيد از هر عملي که انجام مي دهيد (مثلا براي آموزش) از صفحه عکس بگيريد و سپس آن را به اشتراک بگذاريد؛ بدين منظور مي توانيد با فشردن همزمان دکمه پاور و کاهش دهنده صدا، از صفحه نمايش عکس بگيريد. اين عمل، تصاوير شما را در گالري با نام Screenshot ذخيره مي کند.نکته: اگر اين کار را با تاخير (پس و پيش) انجام دهيد ممکن است صفحه نمايش خاموش شده و يا صدا کم شود.

خارج کردن از حالت فريز

وقتي يک خرده استفاده از گوشيتان بالا مي رود يا نه حتي سر چيز هاي ساده تلفن همراه تان هنگ مي کند. به اين حالت اصطلاحا Freeze گفته مي شود. براي اين بايد عمليات باتري درآوردن را انجام دهيد يا اگر باتري داخلي داريد از فشردن همزمان دکمه پاور و افزايش صدا استفاده کنيد تا تلفن تان خاموش شود. پس از سياه شدن صفحه، مي توانيد مجددا آن را روشن نماييد.

اين ها دستورالعمل هايي بود که بر روي تمامي تلفن ها قابل اجراست. اما وابسته به سازنده و مدل آن، ممکن است امکانات بيشتري نيز بر روي آن وجود داشته باشد. براي مثال، تلفن Samsung Galaxy S6 شما بايد دکمه پاور و هوم را با هم فشار دهيد تا اسکرين شات انجام شود. براي اطلاع از هر يک از اين تفاوت ها مي توانيد از دفترچه راهنماي تلفن و يا اينترنت استفاده کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *